За първи път от повече от десетилетие премиерът на България не е ерген и има съпруга, с която са заедно от 22 години. Коя е Линда Маккензи-Петкова и защо съпругата на Кирил Петков замени професията си на икономист, за да се посвети на сладкарството?
Сгушена в сърцето на София, на една от емблематичните централни улици, малката сладкарница е сбъднатата мечта на съпругата на Кирил Петков – Линда. Тя е от Канада и е икономист по образование. Нейната страст обаче е сладкарството и по-специално - безглутеновите торти.
"Цял живот работя с торти и сладки неща, майка ми и тя е голям готвач. Разбрах, че не може да яде глутен преди 30 години и тя сама прави брашно и сладкиши, които може да яде. И оттам идва интересът към безглутеновите сладкиши", споделя Линда.
Откакто съпругът ѝ е активно в политиката, тя остава встрани от светлините на прожекторите. Преди три години разказва за първи път пред Bloomberg TV Bulgaria как хобито ѝ се е превърнало в професия.
"Много ми е приятно да правя торти за хора", признава Линда.
Тя самата има проблем с глутена, а една от триете им дъщери е с диабет. Това е и основната причина Линда да прави по-различни торти и здравословни сладкиши.
"Правим торти точно пред витрината и е много интересно за клиентите, защото виждат как става тестото, като вкъщи е", разказва съпругата на Кирил Петков.
Много от рецептите са семейни – от майка ѝ, баба ѝ, дори от прабабата на съпруга ѝ. Ползва предимно български продукти. Но признава, че за успешния бизнес е важна и подкрепата от семейството.
"Мъжът ми помага много, всяка събота и неделя съм там, той трябва да ме подкрепя и той е много добър човек", каза за съпруга си Линда Петкова.
Подкрепата в едно семейство е важна, стана ясно от пост на Линда в социалните мрежи, минути след като съпругът ѝ се закле като министър-председател на България.
Вижте повече в репортажа на Теодора Георгиева по Bulgaria ON AIR.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Нидерландия одобри употребата на системата за подпомагане на водача на Tesla
Приложими ли са таксите за преминаване на кораби през Ормузкия проток?
Износът на нови коли от Китай расте с над 73% през март до около 700 хил. автомобила
Япония влага 4 млрд. долара в местен производител на чипове
Дипломати на САЩ и Иран са в Пакистан за мирни преговори
Екипажът на "Артемида II" успешно се завърна на Земята
Убийство с нож е извършено в Кърджалийско на Разпети петък
Издирват млад мъж с параноидна шизофрения в Девня
Иран остава изолиран - най-дългото спиране на интернет в историята
Левски възложи специална мисия на бивши национали
Найденов избухна: Показа скандални постове на Гребенчаров и коментира съдиите за ЦСКА-Левски
Шампионът Италия е на крачка от финалите за "Били Джийн Кинг къп"
От БФС обясниха правилно ли изгониха футболист на Арда в мача с Левски + ВИДЕО
Вечно дерби, което не прилича на никое преди!
Във Вечното дерби: Светльо Вуцов записва любопитно постижение с Левски
Любовен хороскоп за 13 – 19 април
Нумерологична прогноза за 11 април
Чай от бяла бреза – при целулит и ставни болки
Какво се прави на Велика събота
Поверия за здраве за Великден
Задължителни ястия за Великден
Полицията издирва 29-годишен мъж от Девня
Умерена магнитна буря ще има днес
17-годишните „моряци“ изпуснаха Ботев Пд във Варна
Черно море Тича с 20-а победа в НБЛ
Синоптиците прогнозират валежи през голяма част от новата седмица
19 души са ранени в катастрофи през последните 24 часа
Астронавтите от „Артемида II“ се завърнаха на Земята след рекордна мисия до Луната
Скрит процес във водите на океаните затопля Земята
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия
Сателитни данни разкриват неочаквани факти за Земята
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди